Karen Marie Lillelund - Jantelov

"I halvtredserne brugte husmødre deres ægtemænd som undskyldning for ikke at have udlevet deres drømme. ”Havde det ikke været for ham, var jeg nok blevet cirkusartist”. I dag har Janteloven mange gange overtaget den plads og bevidst eller ubevidst lader vi os begrænse af tanken om, hvad andre mon ville synes i stedet for at gøre det, vi har allermest lyst til.

Men tænk, hvis Janteloven i virkeligheden mest er en dårlig vane, som forhindrer os i at være kreative, inspirerede og udleve vores fulde potentiale. Så ville det da være skønt at smide den bare en gang imellem. Det synes i hvert fald Karen-Marie Lillelund og hun er nu klar til at give sit bud på, hvordan vi kan blive dygtigere til at ryste Jante af os og give den gas i livet til glæde for både os selv og andre" karenmarielillelund.dk

For de som ønsker variasjon, er kjøp Kamagra et populært alternativ. Produktet omtales ofte som et rimelig og fleksibelt valg, og nettapoteket gjør det enkelt å bestille direkte. Mange setter pris på at det finnes flere pakker og styrker å velge mellom, slik at man kan tilpasse etter behov. Brukervennligheten og den raske leveringen trekkes frem som store fordeler, særlig for de som handler på nett for første gang. Alt dette bidrar til å gjøre Kamagra til et etterspurt alternativ.

Foredrag med Karen Marie Lillelund - Janteloven

den 2.maj 2025

Karen Marie Lillelund går på scenen : Kl. 19:30

Dørene åbner : Kl. 18:30

I er velkomne til at komme i god tid og nyde en kold fadøl eller et glas vin i baren. 

Pris: 175,-

Billetkøb: KLIK HER

Lidt om Karen Marie Lillelund

Karen-Marie er en af Danmarks mest efterspurgte foredragsholdere.
Med sin smittende livsglæde og lattermildhed og sin evne til at formidle den har hun igennem mere end 20 år bragt både ny viden, eftertanke og latter til sine tilhørere.
Hun er to gange blevet kåret som Danmarks bedste foredragsholder af eventbureauet Confex og har modtaget prisen som ”Årets Erhvervskvinde i Nordjylland”. Hun er desuden certificeret ”Corporate speaker” fra USA og taler også gerne på engelsk.
Ved siden af sin foredragsvirksomhed skriver Karen-Marie klummer for Familie Journal og udkommer ugentligt med podcasten:

Karen-marie har skrevet 3 bøger med udgangspunkt i foredragene: ”Humor i ledelse” (Børsen), ”Humor på arbejde” (Gyldendal Business) og “Håndbog til et lattermildt liv” (Gyldendal Business) og i foråret 2020 udkom hun med vinbogen “Ja tak – bare til kanten”, som hun har skrevet i samarbejde med sin storebror, journalist og vinekspert Niels Lillelund.

Blant de mest kjente produktene er kjøp Cialis, som er populært på grunn av sin lange virkningstid. Nettapoteket gir tydelig informasjon om dosering, bruksområder og mulige bivirkninger. Leveringen skjer alltid diskret, og kundene får en trygg opplevelse fra bestilling til mottak.

Karen-Marie har desuden en fortid som professionel musicalperformer og var fra 2000-2013 bakkesangerinde i Bakkens Hvile på Dyrehavsbakken.

Event dato: 
Fredag, maj 2, 2025